Folia stretch polietylenowa

Folia stretch polietylenowa jest uniwersalnym materiałem opakowaniowym i jest najtańszą, łatwą w użyciu i powszechnie stosowaną metodą zabezpieczania towarów. Służy przede wszystkim do owijania i zabezpieczania ładunków na paletach podczas transportu i magazynowania. Chroni ładunki przed wilgocią, deszczem, brudem i zsuwaniem się z palety. Dzięki swoim właściwościom folia może być mniej lub bardziej rozciągliwa, wytrzymała i lepka. Doskonale zastępuje taśmy samoprzylepne, nie uszkadza i nie pozostawia kleju na owijanej powierzchni. Występuje w gramaturach od 7 do 30 mikronów. Przezroczysta folia pozwala na łatwe i szybkie rozpoznanie zapakowanego towaru. Sprzedajemy również stretch w kolorze (białym, czarnym i niebieskim), który dodatkowo maskuje towar i zabezpiecza go przed kradzieżą. W naszej ofercie znajduje się stretch ręczny i maszynowy.

Standardowo sprzedawany jest w opakowaniach zbiorczych po 6 rolek o wadze od 1 do 3 kg lub innej (w zależności od wagi rdzenia). Występuje w gramaturach od 7 do 30 mikronów. W naszej ofercie posiadamy stretch ręczny transparentny oraz w kolorze (białym, czarnym i niebieskim), który dodatkowo zabezpiecza towar przed kradzieżą. Dostępne są również rolki ministretch 10 i 25 cm bez uchwytu i z uchwytem ułatwiającym nawijanie.

Folia stretch do maszyn

Przeznaczona do oklejania maszynowego, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na przebicie i rozdarcie. Szeroki zakres grubości – od 7 do 30 mikronów oraz rozciągliwość od 150 do 300% (siła rozciągania i supermoc) – pozwala na zastosowanie folii we wszystkich gałęziach przemysłu. Folia stretch maszynowa służy m.in. do zabezpieczenia ładunku w transporcie: nie tylko zapobiega przemieszczaniu się ładunku, ale także chroni go przed wilgocią oraz zapobiega rozdzieraniu się palety. Folia standardowo jest przezroczysta, dzięki czemu można łatwo i szybko rozpoznają zapakowany towar, a także w kolorze czarnym, co z kolei zabezpiecza paletę przed kradzieżą.Maszynowa folia stretch sprzedawana jest na kilogramy.