Wersja polskaEnglish version
Grypolek (Tabletki)

Grypolek (Tabletki)

Kategoria: Preparaty na przeziębienie i grypę
Postać: Tabletki
Substancja czynna: Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphanum, Guaifenesinum
Dostępność: Bez recepty
Opakowanie: 12x

Dzięki UNIKATOWEMU składowi:

  • łagodzi objawy przeziębienia i grypy
  • działa na kaszel suchy i mokry
  • zwalcza bóle głowy, mięśni i gardła

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

1 kapsułka zawiera 325 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg gwajfenezyny (Guaifenesinum), 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) oraz 15 mg dekstrometorfanu (Dextromethorphanum).

WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Ogólny stan przeziębienia i bóle głowy, mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem.

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Doustnie, 2 tabletki 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
Doustnie, 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, utrudnione oddawanie moczu związane z chorobami prostaty, ciężka niewydolność nerek i wątroby, niedokrwistość.
  • Jednoczesne stosowanie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
  • Stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zawierających inhibitor monoaminooksydazyny  lub środków przeciw chorobie Parkinsona. Nie należy stosować preparatu przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania inhibitorów monominooksydazy.
  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.