Marmurowy stół i stolik w wielu kolorach

Marmurowe stoły należą do najdroższych designerskich mebli, jakie kupisz, dlatego warto zainwestować dodatkowy czas w zbadanie wszystkich opcji, aby mieć pewność, że będziesz zadowolony ze swojego wyboru i podziwiasz swój stół przez długie lata. Marmur jest bardzo wytrzymałym materiałem, ale jak o każdy designerski element, będziesz musiał odpowiednio o niego dbać, aby utrzymać go w idealnym stanie i móc przekazać następnemu pokoleniu. Marmurowe stoliki kawowe występują w różnych kolorach podstaw” złotym, czarnym i srebrnym.

Jeśli chodzi o wybór marmurowego stołu, należy wziąć pod uwagę kilka głównych punktów. Marmur jest materiałem naturalnym i zawsze będzie się różnić w zależności od płyty w zależności od części kamieniołomu, z której jest obecnie pozyskiwany. Nawet w jednym kamieniołomie kawałki są bardzo zróżnicowane. Barwy, żyły, skamieliny i charakterystyczne znaki są zawsze inne. Przedstawione na naszej stronie zdjęcia mają charakter poglądowy i mają pokazać, jak może wyglądać „przeciętny” kawałek marmuru określonego rodzaju. Ale każdy marmurowy złoty stolik będzie wyjątkowy – na tym właśnie polega jego piękno. Czasami będziesz mieć tylko kilka dużych, dramatycznych żył, a czasami żyły będą bardziej subtelne lub bardziej równomiernie rozłożone. Knoll nie oferuje możliwości wcześniejszego wyboru wzoru marmuru, ale inwestuje dużo pracy w cięcie, szlifowanie i polerowanie marmuru, aby stworzyć coś, czego nigdy nie można powtórzyć. Na tym polega niezwykły charakter kamienia jako materiału naturalnego. Można powiedzieć, że to trochę jak zdobycie szczeniaka – często nie możesz wybrać sierści swojego nowego szczeniaka, ale nieuchronnie w końcu go pokochasz.

Dbanie o marmurowy okrągły stolik kawowy jest łatwe. Na co dzień marmurowe blaty należy myć letnią wodą. W przypadku bardziej uporczywych plam można dokładniej wyczyścić nieściernym roztworem, a następnie spłukać ciepłą wodą i osuszyć miękką szmatką. Nigdy nie używaj wełny stalowej ani innych materiałów ściernych do marmuru i nigdy nie używaj żadnych rozpuszczalników organicznych (takich jak alkohol, benzen lub aceton).

Nawet przy zabezpieczeniu powłoką poliestrową, marmuru nie należy zostawiać na zewnątrz . Jeśli chcesz używać swojego stołu Saarinen na zewnątrz, możesz rozważyć:Wersja zewnętrzna z białym akrylowym blatem.

Powłoka występuje w dwóch różnych wykończeniach – klasycznym (błyszczącym) i satynowym(matowy). Oba są równie dobre i oferują taką samą jakość ochrony, więc ostatecznie to tylko kwestia osobistego wyboru, czy wybierzesz jedno, czy drugie. Klasyczne wykończenie ma połyskliwy, niemal lustrzany efekt, a w jasny, słoneczny dzień prezentuje się oszałamiająco. To klasyczny wygląd stołu, taki jaki był produkowany przez większość czasu od jego wprowadzenia w 1958 roku. Satynowe wykończenie ma gładkie matowe wykończenie, które sprawdza się w sytuacjach, kiedy mogą przeszkadzać Ci refleksy światła. Dodatkowo wszelkie rysy pojawiające się podczas użytkowania mogą być nieco mniej widoczne przy satynowej powłoce, ponieważ jest ona mniej odblaskowa. Jeśli na Twojej klasycznej powłoce pojawią się drobne rysy, nie rozpaczaj – możesz kupić specjalny zestaw do pielęgnacji marmuru od Knoll.