Jakie są zalety mebli na zamówienie?

Meble na wymiar i zamówienie cieszą się coraz większą popularnością w naszych domach. To prawda, że w dzisiejszych czasach, żyjemy w coraz bardziej zamożnym społeczeństwie, co wpływa na wzrost zainteresowania tymi produktami, ponieważ meble na zamówienie nie należą do najtańszych. Każdy z nas ma jakieś marzenia, ale później widząc rachunek musi wrócić do rzeczywistości. W tym artykule poruszę najważniejsze zalety jakie mają meble na wymiar Warszawa, niezależnie czy robi je doświadczony stolarz, czy zakład.

Główne zalety mebli na wymiar

Meble na zamówienie mają wiele zalet jeśli są profesjonalnie wykonane i zabezpieczone. Ważny jest tutaj przede wszystkim rodzaj drewna dobrany do funkcjonalności i narażenia mebla na zużycie, a także zastosowanie odpowiednich środków do jego pielęgnacji i malowania. Po tym poznasz profesjonalny zakład stolarski, że będzie dbał o drewno, pielęgnując je i konserwując z zachowaniem wszelkich standardów.

1. Idealne dopasowanie do przestrzeni

Gdy szukamy produktu takiego jak kuchnie na wymiar Warszawa, mamy pewność, że wykonane na indywidualne zamówienie, będą idealnie pasować do wymiarów wnętrza i naszych potrzeb. Miejsce będzie doskonale zaaranżowane, bez szczelin, odstępów od ścian, w które coś ciągle wpada i innych nierówności. Ergonomia, odległość lodówki od blatu roboczego i piekarnika są to ważne aspekty w tymże projekcie. Z tego powodu kuchnie na wymiar są najczęstszą usługą stolarską, zamawianą przez osoby budując domy i aranżujące wnętrza.

2. Trwałość przez lata

Wybierając kuchnię, stół czy mebel na wymiar mamy pewność, że posłuży nam przez długie lata. Drewno, w przeciwieństwie do tanich mebli z wiór i sklejek, nie starzeje się tak szybko i łatwo się je odnawia. Dlatego na rynku mebli drewnianych sprzed kilku lat wciąż jest tak dużo i stanowią one coś wartościowego co można sprezentować przyszłym pokoleniom.

3. Zawsze w modzie

Wygląd oryginalnie zaprojektowanych i wykonanych mebli jest zawsze ciekawy i urzekający. Decydując się na tak wykonany stolik kawowy, możesz mieć pewność, że będzie cieszył się zainteresowaniem Twoim i Twoich gości przez długie lata. Warto wspomnieć, że piękne drewniane meble przeżywają obecnie drugą młodość i są niezwykle modnym dodatkiem do wnętrz. NA rynku jest coraz więcej firm zajmujących się ich renowacją.

Wady mebli na wymiar

Największą wadą kuchni, szafek, stołów czy innych mebli na wymiar jest ich cena. Koszty surowców gwałtownie rosną, fachowców jest niewielu, a ich ręce są zajęte. Do tego dochodzą koszty transportu i montażu oraz przygotowana faktura. Dlatego cena mebla drewnianego na zamówienie jest wielokrotnie wyższa niż cena produktu Ikea czy Agata Meble.

Poza tym montaż, demontaż i przenoszenie tego typu mebli, które zazwyczaj są dość duże (kredensy, wysokie szafy) może być utrudniony. Przez co gdy kupujemy szafy na wymiar Warszawa miejmy to na uwadze. Istotną wadą jest również znalezienie kompetentnego stolarza w gąszczu nierzetelnych firm.