Czy wyłącznik baterii kluczyka to skuteczne zabezpieczenie?

Przestępczość samochodowa niestety drastycznie nie maleje, za to z każdym kolejnym rokiem obiera nowocześniejsze formy. Jeżeli czytasz ten artykuł na pewno interesuje Cię ten temat i zabezpieczenia samochodowe, a więc musiałeś słyszeć o metodzie kradzieży „na walizkę”. Policja, telewizja, dziennikarze, jak i youtuberzy alarmują o tej nieprzyjemnej metodzie kradzieży aut oraz podpowiadają jak się przed nią chronić. W tym artykule omawiamy wyłącznik baterii kluczyka.

NA CZYM POLEGA WYŁĄCZNIK BATERII KLUCZYKA?

Jest to innowacyjna próba zabezpieczenia naszego kluczyka przed próbą kradzieży tylko na jedną metodę czyli “kradzieżą na walizkę”. Przed innymi metodami nas nie chroni. To zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodu wykorzystuje nakładkę na oryginalną baterię wewnątrz pilota-kluczyka, która rozłącza zasilanie kluczyka z baterii, a po stuknięciu w pilota na nowo pozwala baterii zasilić kluczyk. Jednym zdaniem kluczyk leżący bezczynnie nie działa i nie wysyła żadnych sygnałów. Skuteczne gdy odkładamy kluczyk np. w domu po przyjeździe z pracy i on leży. Metoda takiego zabezpieczenia niestety nie jest bezobsługowa. Za każdym razem kiedy dłużej klucz poleżał spokojnie trzeba po niego sięgnąć i go wybudzić (postukać go). Zdarza się że auto podczas dłuższej jazdy po gładkiej drodze potrafi wyświetlić komunikat o braku kluczyków ponieważ kluczyki bezczynnie leżące bez drgań wyłączą się.

NASZA OCENA ZABEZPIECZENIA

Podsumowując, dodatkowe zabezpieczenie zabezpieczenie antykradzieżowe auta na kluczyki typu wyłącznik baterii oceniamy na 3/10 w skali jakości zabezpieczeń samochodowych. Nakładka na baterię ochroni nasze auto tylko przed jednym sposobem kradzieży, czyli “na walizkę”, ale jest niepraktyczne w użytkowaniu codziennym. Co w przypadku, gdy złodziej włamie się do domu i zdobędzie oryginalny kluczyk? Metoda nie ochroni nas również przed innymi metodami odpalenia pojazdu przez specjalistów.